Monthly Archives: lipiec 2014

Rozwijamy współpracę międzynarodową dla sektora MŚP

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sektora małych i średnich przedsiębiorstw, nawiązaliśmy współpracę z Ateknea Solutions, podmiotem wspierającym międzynarodowy rozwój firm badawczo-innowacyjnych. Celem jest wsparcie MŚP w zakresie aplikowania o środki programu Horyzontu 2020, będącego największym w historii programem finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej.smes-in-h2020

Szczególnie interesujące mogą być możliwości stojące za tzw. SME Instrument. Jest to fundusz kierowany do tych firm, które mają innowacyjny pomysł na technologię, produkt lub usługę do dalszego rozwoju i komercjalizacji, ale potrzebują finansowania, aby zweryfikować, rozwinąć i wprowadzić go na docelowy rynek.
Finansowanie jest bardzo atrakcyjne, ponieważ na starcie (etap wykonania dokumentacji biznesowej oraz technicznej) sięgać może do 50 000 EUR ryczałtu (okres realizacji – 6 miesięcy). A wcale nie musi się kończyć na biznesplanie, ponieważ po zakwalifikowaniu do etapu II, można sięgnąć nawet po 3 000 000 EUR na prototyp czy akcje pilotażowe. W konsekwencji produkt będzie gotowy do wdrożenia lub pozyskania inwestora.

The SME Instrument phasesReasumując, wsparcie oferowane jest w 3 fazach:

  • Faza 1 – koncepcja i ocena wykonalności – do 50 000 EUR na 6 miesięcy.
  • Faza 2 – B+R, działania demonstracyjne – 1 000 000 – 3 000 000 EUR na 12-24 miesiące.
  • Faza 3 – komercjalizacja – wsparcie firmy w dostępie do inwestorów.

Obecnie jest to najgorętszy fundusz inwestycyjny dla MŚP w Europie. 

Celem współpracy pomiędzy Ataknea Solutions a Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o. jest zachęcenie polskich małych i średnich przedsiębiorstw do starania się o te środki.

Uwaga – przygotowanie firmy (dokumentacji aplikacyjnej) do programu SME Instrument jest dla niej bezpłatne.

Zainteresowane podmioty prosimy o kontakt z biurem Spółki.

Ateknea Solutions to grupa czterech firm badawczo-innowacyjnych, działających na rynku europejskim od ponad 15 lat. Grupa oferuje fachową wiedzę i know-how ponad 130 specjalistów pracujących w 5 różnych lokalizacjach: są to Barcelona, Bruksela, Budapeszt, Kraków i Valetta.

 

Naukowcy pomogą statkom, a dokładnie nasz spin-off

10344410_858008497562327_5144901311503225489_oWynalazcy ze Szczecińskiej Akademii Morskiej stworzyli urządzenie, które umożliwia wykrywanie uszkodzeń w silnikach statków.
Źródło: Puls Biznesu.

Praktyki/staż w Centrum Innowacji Akademii Morskiej

Poszukujemy praktykanta do pomocy w pracach Spółki. Naszym głównym zadaniem jest sprzedaż wyników badań naukowych, prac rozwojowych oraz w konsekwencji wynalazków Akademii Morskiej w Szczecinie. Oferujemy również możliwość skorzystania z naszych nowoczesnych laboratoriów, zaplecza badawczego oraz wysoko wykwalifikowanej kadry (usługi badawcze).

Istnieje możliwość odbycia płatnego stażu, o ile Powiatowy Urząd Pracy pozytywnie rozpatrzy aplikację kandydata (musi to być osoba zarejestrowana w UP).

Czas trwania praktyki/stażu: 3 miesiące.
Przewidywane rozpoczęcie: sierpień 2014 r.

Wymagania:
• student ostatnich lat studiów lub absolwent
• obsługa komputera oraz urządzeń biurowych,
• dobra znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, Outlook),
• mile widziana wiedza z zakresu branży morskiej,
• dyspozycyjność do odbycia minimum trzy miesięcznej bezpłatnej praktyki (lub płatnego stażu w ramach środków PUP),
• komunikatywność oraz inicjatywa własna,
• umiejętność samodzielnego rozwiązywania zadań (osoba „ogarnięta”).

Obowiązki:
• prowadzenie prac administracyjnych,
• prowadzenie dziennika aktywności Spółki,
• administrowanie stroną www Spółki oraz prace koncepcyjne nad przebudowaniem oferty,
• budowa bazy danych klientów (MS Excel), w oparciu o dostępne źródła informacji
• inne bieżące zadania.

Oferujemy:
• możliwość zapoznania się z procedurami, dokumentacją i zagadnieniami dotyczącymi współpracy nauki i biznesu,
• możliwość poznania branży morskiej oraz specyfiki funkcjonowania uczelni wyższych,
• możliwość zdobycia wiedzy w zakresie ochrony własności intelektualnej.

Nie wyklucza się możliwości zatrudnienia praktykanta/stażysty po okresie nauki.

Opis dodatkowy:
Prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV oraz list motywacyjny (uzasadnienie chęci odbycia praktyk/stażu) na adres: info@innopm.pl

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

W CV należy zamieścić klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U.Nr133,poz.883)”

Prace trwają…

Wakacje to dobry czas na rozwinięcie skrzydeł. Podczas gdy część z nas wypoczywa na zasłużonym urlopie, zachodniopomorscy przedsiębiorcy nie przestają doglądać swoich biznesów.

Tak też się dzieje w Centrum Innowacji. Obecnie spotykamy się z branżowymi liderami, by wspólnie zastanowić się nad przyszłymi wdrożeniami. Poszukujemy nieustannie możliwości testowania naszych technologii. Dostajemy ciekawe casy do rozwiązania z kadrą naukową. Nadzorujemy także nasze spin-offy. Rozwijamy naszą bazę ofert technologicznych.

Negocjujemy również sprzedaż licencji dla kilku wynalazków naukowców Akademii Morskiej w Szczecinie. Jako, że jest to proces długotrwały, efekty pojawią się po pewnym okresie.