Monthly Archives: sierpień 2013

Centrum Innowacji Akademii Morskiej- transfer technologii na wyciągnięcie ręki

Dnia 2 sierpnia 2013 roku podpisany został akt założycielski spółki „Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Przygotowania do jej utworzenia trwały od kilku miesięcy, tym bardziej jest nam miło poinformować Państwa, że nam się udało.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na tej stronie.

Nauka + biznes= sukces!

Na potrzeby portalu szczecinbiznes.pl przeprowadzony został wywiad z Prezesem zarządu Centrum Innowacji, p. Konradem Frontczakiem.

Konrad Frontczak jest absolwentem Programu MNiSW Top 500 Innovators Science-Management-Commercialization, realizowanego na Uniwersytecie Stanforda w USA, gdzie naukę z biznesem łączy się już od wielu lat. Właśnie tam miał okazję podpatrzeć jak duże korzyści może przynieść tego typu kooperacja i jak świetnie to może funkcjonować. Z wywiadu dowiemy się m.in. czym dokładnie spółka się będzie zajmować, co może dać współpraca przedsiębiorstw z uczelnią wyższą oraz jak radzą sobie spółki tego typu w innych miastach.

Pełny tekst wywiadu znajdą Państwo na stronie: http://szczecinbiznes.pl/informacje/Wspolpraca-nauki-z-biznesem-to-koniecznosc-naszych-czasow-_2368