Monthly Archives: luty 2017

Zainwestujemy w technologie medyczne oraz morskie!

inkubatorPrawie 2,5 mln zł wynosi budżet 2-letniego projektu, jaki otrzymało konsorcjum złożone z CTT Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (lider) oraz naszej Spółki na wsparcie badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności w zakresie komercjalizacji ich wyników. Środki te pochodzić będą z programu „Inkubator Innowacyjności+” (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego). To pierwsze tego typu konsorcjum w regionie.

investing-1-1239039Celem projektu MareMed będzie zainwestowanie w co najmniej 13 rozwiązań z branż medycznej oraz morskiej. Wysokość pojedynczego grantu wyniesie do 100 000 zł. Nad całością procesu inwestowania będzie czuwał Komitet Inwestycyjny, złożony głównie z przedstawicieli przedsiębiorstw oraz funduszy inwestycyjnych. Granty będzie można wydać m.in. na  ochronę patentową, strategię rozwoju, a także zakup niezbędnej aparatury oraz stworzenie pierwszych prototypów. Dodatkowo przewidziano środki na działania promocyjne, wyjazdy na międzynarodowe imprezy targowe, warsztaty oraz dostęp do baz danych.

logo kółkoRozwiązania będą mogli zgłaszać studenci, pracownicy naukowi, absolwenci, a także niezależni wynalazcy, którzy widzą szansę na nawiązanie ścisłej współpracy z kadrą szczecińskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Morskiej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania tej współpracy, pozwoli nam ona rozwinąć możliwości sprawnej komercjalizacji wyników badań i to nie tylko w branży morskiej. Wraz z CTT PUM zaplanowaliśmy dwa nabory pomysłów, w tym oraz przyszłym roku. Tegoroczny nabór rozpocznie się już niebawem, ustalane są ostatnie szczegóły organizacyjne.

Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt: info@innopm.pl.

loga-inkub-pasek