Monthly Archives: styczeń 2017

Kursy z obszaru energetyki wiatrowej, edycja 2017

Energy and Climate AcademyZapraszamy na kolejną edycję profesjonalnych kursów z obszaru energetyki wiatrowej (edycja 2017). Realizujemy je we współpracy z duńską firmą Energy and Climate Academy (ECA), która od kilkunastu lat specjalizuje się w dostarczaniu najbardziej aktualnej wiedzy z zakresu energetyki wiatrowej. Dotychczas ECA przeszkoliła ponad 4000 osób.

Wind Energy Course Brochure 2017-page-001Kursy prowadzone są przez wysokiej klasy ekspertów, którzy współpracowali/ją z takimi koncernami jak Vestas, Siemens czy DONG Energy. Szkolenia są mocno skondensowane – czas ich trwania wynosi od dwóch do pięciu dni, są wypełnione informacjami praktycznymi, przykładami aktualnie obowiązujących rozwiązań oraz trendów technologicznych, które w przyszłości przełożą się na konkretne wdrożenia.

Komercyjne kursy, prowadzone w języku angielskim, odbędą się w siedzibie Business Link Szczecin na ul. Zbożowej 4 (budynek Lastadia Office). Szkolenia będą prowadzone w otwartej formule, z udziałem uczestników (dyskusja, ćwiczenia).

===================================================================================

PROPOZYCJE KURSÓW:

1. ENERGETYKA WIATROWA DLA WSZYSTKICH (w tym kadry managerskiej), 3 dni
Termin: 27- 29 marca oraz 9-11 października br.

2. ENERGETYKA WIATROWA DLA INŻYNIERÓW, 5 dni
Termin: 27-31 marca oraz 9-13 października br.

3. MORSKA ENERGETYKA WIATROWA (offshore), 2 dni
Termin: 3-4 kwietnia oraz 16-17 października

UWAGA! W przypadku udziału dwóch osób – 5% zniżki , przy trzech – 10%, przy czterech – 15%.

Więcej informacji, w tym zakres szkoleń, opłaty, warunki na stronie: https://innopm.pl/?page_id=2668 oraz w materiale promocyjnym: Wind Energy Course Brochure 2017.

 

CIAM ponownie operatorem Centrum Badania Paliw

Uprzejmie informujemy, iż w wyniku postępowania przetargowego na operatora biznesowego „Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska” (wybudowanego dzięki środkom EFRR w ramach RPO WZ na lata 2007-2013), nasze Centrum po raz kolejny zostało wybrane na w/wym operatora. Decyzja ta oznacza, że w kolejnych latach nadal będziemy prowadzili prace polegające na komercyjnym wykorzystaniu aparatury naukowej, w celu umożliwienia realizacji prac badawczych na zlecenie przedsiębiorstw.

slide_1

W zakres oferty CBP wchodzą kompleksowe badania olejów hydraulicznych, smarowych, transformatorowych, paliw do silników z zapłonem samoczynnym, spalin w przemysłowych instalacjach energetycznych, cieczy roboczych i wód oraz badania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Naszymi atrybutami są: niskie ceny usług, całodobowa dyspozycyjność, usługi wykonywane przez doświadczoną kadrę specjalistów Akademii Morskiej w Szczecinie.

slide_2

Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska powstało na bazie doświadczeń i sprzętu Wydziałowego Laboratorium Badania paliw i cieczy roboczych Wydziału Mechanicznego. W wyniku realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z EFRR w ramach RPO WZ na lata 2007-2013 jest doposażane w unikalną, najnowocześniejszą specjalistyczną aparaturę badawczą oraz wyposażenie niezbędne do prowadzenia innowacyjnych badań i usług. Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska to najnowszy tego typu ośrodek badawczy w Polsce.

Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska
Akademii Morskiej w Szczecinie.
ul. Willowa 2
71-650 Szczecin

FILM PROMUJĄCY CBP: https://youtu.be/OABosESyEJ8

loga_UE

 

Rozwiń się wraz z nami – staże, dotacje, prace B+R

Początek nowego roku to dobry czas na planowanie działań rozwojowych. Chcielibyśmy wesprzeć Państwa w tym obszarze, poniżej prezentując trzy inicjatywy, które mogą być w tym zakresie pomocne.

engineering-plans-1-1237382-1920x1440UE zapłaci za STAŻE w Twojej firmie – Akademia Morska w Szczecinie realizuje projekt, w ramach którego organizuje 3-miesięczne staże dla studentów kierunków: Transport, Logistyka oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Uczelnia zapewnia studentom stypendium, ponosi koszty ubezpieczenia i badań lekarskich, płaci firmom za opiekę nad stażystą oraz pokrywa koszty dojazdu i zakwaterowania w przypadku odbywania stażu w miejscu oddalonym o ponad 50 km od miejsca zamieszkania studenta. Zgłoszenia od firm przyjmowane są do 30.01.2017 r. Więcej szczegółów

money-14131652017 to najbardziej obfity rok w zakresie DOTACJI UNIJNYCH. Warto poznać różne możliwości, aby nie przegapić tej szansy. Posiadamy bogate doświadczenia w zakresie pozyskiwania dotacji. Współpracujemy z uznanymi doradcami, którzy dla naszych klientów stosują preferencyjne stawki/ warunki współpracy. Jeśli posiadacie Państwo pomysł na projekt, szczególnie w zakresie współpracy nauki i biznesu, zachęcamy do kontaktu – prosimy o wypełnienie formularza i odesłanie na nasz adres e-mail.

engine-1526233-1919x1279Zapraszamy do skorzystania z infrastruktury laboratoryjnej uczelni. Realizujemy PRACE B+R oraz EKSPERTYZY związane m.in. z badaniem i analizą paliw, energetyką, bezpieczeństwem żeglugi oraz diagnozowaniem stanu urządzeń przemysłowych. Udzielamy licencji na uczelniane technologie. Ponadto budujemy strategie komercjalizacji dla nowych rozwiązań, opracowujemy opinie, audyty, realizujemy szkolenia branżowe. Wkrótce wraz z PUM ruszamy z 2-letnim projektem, w ramach którego będziemy inwestować w technologie medyczne oraz morskie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.