Monthly Archives: wrzesień 2016

Specjalistyczne kursy dla energetyki wiatrowej już w Polsce

Uprzejmie informujemy, że nasza spółka łączy siły z duńską firmą Energy and Climate Academy (ECA), by wspólnie dostarczać polskim specjalistom najnowszą wiedzę z zakresu energetyki wiatrowej.Energy and Climate Academy

CIAM został partnerem Energy and Climate Academy na terenie Polski oraz Europy Wschodniej. W tych krajach prowadzone będą szkolenia, podczas których specjaliści z takich koncernów jak Vestas, Siemens czy DONG Energy będą przekazywać najnowsze doniesienia o rozwiązaniach i doświadczeniach w energetyce wiatrowej. Szkolenia będą mocno skondensowane – czas ich trwania to od dwóch do pięciu dni. Spotkania będą więc wypełnione wiedzą, informacjami praktycznymi, przykładami aktualnie obowiązujących oraz przyszłościowych rozwiązań.

Energy and Climate Academy to duńska firma, która od 2004 roku przeszkoliła w Danii ponad 4000 osób. Kursy prowadzone są przez międzynarodowych specjalistów – znawców tematu energetyki wiatrowej: naukowców i praktyków. Dzięki temu firma stała się międzynarodowym liderem w zakresie szkoleń w sektorze energetyki wiatrowej. Ponadto wspominane wcześniej duńskie firmy to światowi potentaci w branży.

energy-1245716Celem CIAM jest budowanie pomostów między nauką i biznesem – ta działalność idealnie wpisuje się w ideę współpracy z duńskim partnerem. Obok firm, które skorzystają na transferze specjalistycznej wiedzy, CIAM jest także odpowiedzialny za pozyskanie polskich ekspertów/naukowców, którzy będą zaproszeni do współprowadzenia kursów z duńskimi wykładowcami. Tak dobrana kadra specjalistów to połączenie międzynarodowych doświadczeń i praktyki z wiedzą oraz wyczuciem specyfiki lokalnego rynku. Ponadto zarządzamy zapleczem laboratoryjnym AM, w tym sprzętem do prowadzenia badań na farmach wiatrowych.

W Polsce, mimo ostatnich zawirowań legislacyjnych, sektor energetyki wiatrowej nadal może się rozwijać. W obliczu kryzysu w zakresie rozwiązań lądowych, inwestujemy w wiedzę oraz wdrożenia dla rozwiązań off-shore. Ponadto wiele firm z branży realizuje kontrakty dla odbiorców zagranicznych. A wiadomo, że w grze na rynkach międzynarodowych kluczowe są wiedza i kontakty, a te zamierzamy właśnie dostarczyć.

Pierwsze szkolenia dla firm odbędą się w Szczecinie już tej jesieni.

Zainteresowani proszeni są o kontakt z prezesem Centrum Innowacji Akademii Morskiej, pod tel. 791 810 509 lub e-mailem info@innopm.pl.

Nawiązanie współpracy z ECA było możliwe dzięki wsparciu sieci Enterprise Europe Network. Pomoc w dostosowaniu zakresu kursów do polskiego systemu prawnego zapewnią specjaliści z Rafał Malujda Kancelaria Prawno – Patentowa.

Sup4Nav wśród Czempionów programu Komisji Europejskiej

Sup4Nav, spółka odpryskowa Akademii Morskiej w Szczecinie, została wybrana jednym z najbardziej innowacyjnych młodych podmiotów w branży morskiej, które będą prezentować się podczas największych targów morskich SMM w Hamburgu.

Targi odbywają się w dniach 6-9 września 2016 r., a prezentacja Czempionów odbędzie się w Hali B7 8 września od godz. 17:15.

Głównym celem spółki Sup4Nav jest wprowadzenie na międzynarodowy rynek żeglugi morskiej nawigacyjnego systemu wspomagania decyzji NAVDEC. Jest to pierwsze na świecie narzędzie nawigacyjne, które nie tylko realizuje funkcje informacyjne, ale również wykonuje zadania typowe dla systemów wspomagania podejmowania decyzji.

Czempioni to podmioty, które pozyskały dofinansowanie w ramach programu SME Instrument (HORYZONT 2020), co samo w sobie jest sporym wyróżnieniem na poziomie międzynarodowym.

Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie również będzie uczestniczyć w targach SMM. Obecnie negocjujemy współpracę z kilkoma podmiotami z Krajów Beneluksu.

 

MariMatch_at_SMM_meet the SME champions-page-001MariMatch_at_SMM_meet the SME champions-page-002