Monthly Archives: maj 2015

Trzecie śniadanie biznesowe na Ładodze

W dniu dzisiejszym w restauracji Targ Rybny Ładoga obyło się trzecie śniadanie biznesowe, w którym wzięli udział goście reprezentujący zarówno Uczelnię, jak i środowisko biznesowe. Spotkanie przebiegało w bardzo dobrej atmosferze, która zachęcała do nawiązywania cennych kontaktów biznesowych pomiędzy uczestnikami.3

Rozmowy, które były prowadzone podczas śniadania, dotyczyły bardzo różnych obszarów. Pan Janusz Majewski reprezentował firmę Pilot Sp. z o.o., świadczącą usługi pilotowania statków na torze wodnym  Świnoujście-Szczecin, i był zainteresowany współpracą w obszarze unowocześniania przenośnych urządzeń nawigacyjnych dla pilotów oraz środków transportu do transferu pilota na statek. Z kolei Pan Przemysław Szczepaniak – Dyrektor Rozwoju Biznesu w Waimea Holding SA zachęcał do utrzymywania pozytywnych relacji z uczelnią, przedstawiając ją jako źródło potencjalnych pracowników dla nowopowstających podmiotów gospodarczych w Szczecinie i okolicach.

2Na śniadaniu obecni byli również przedstawiciele innych firm, m.in.: CSL Internationale Spedition Sp. z o.o., Teleyard Sp. z o.o., Port Lotniczy Szczecin Goleniów Sp. z o.o., DB Port Szczecin, Bilfinger Mars Offshore Sp. z o.o., Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A., Teleskop Sp. z o.o. i Zarząd Morskich Portów Szczecin.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Centrum Transferu Technologii Morskich. Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o. uczestniczyło w nim jako przedstawiciel Akademii Morskiej do kontaktów biznesowych.

Sup4Nav wśród beneficjentów SME Instrument!

Właśnie dotarła do nas fantastyczna wiadomość, że wśród 161 firm z Europy (23 kraje), które otrzymały pozytywną ocenę na panelu ekspertów w ostatniej rundzie naboru do SME Instrument (Horyzont 2020), jest nasz spin-off Sup4Nav Sp. z o.o. z wdrażaną technologią NAVDEC!

Fotografia: www.navdec.com

Fotografia: www.navdec.com

To duży sukces zespołu pod przewodnictwem prof. Zbigniewa Pietrzykowskiego oraz Prezesa zarządu Sup4Nav Piotra Wołejszy. Spółka jest jedną z pięciu polskich firm, które otrzymają 50 000 EUR grantu na stworzenie kompleksowego biznesplanu (plus 3 dni doradztwa). To kolejny sukces Sup4Nav Sp. z o.o., flagowej „spółki profesorskiej” Akademii Morskiej w Szczecinie.

Na ostatni konkurs Komisja Europejska otrzymała 1569 projektów do oceny, z czego 251 zostało ocenionych pozytywnie, a 60,1% skierowanych na listę rankingową. Konkurs dotyczył tzw. Fazy 1, czyli możliwości sfinansowania opracowania biznesplanu, etap II to kwota nawet 3 000 000 EUR na stworzenie prototypu lub akcje pilotażowe. Etap III to komercjalizacja w oparciu o relacje z funduszem inwestycyjnym.

The SME Instrument phasesSME Instrument to nowe narzędzie finansowego wsparcia dla europejskich mikro-, małych i średnich firm, które stawiają na innowacje i nowe rozwiązania. Jest to fundusz kierowany do tych firm, które potrzebują finansowania, aby zweryfikować, rozwinąć i wprowadzić rozwiązanie na docelowy rynek.
Jest kilka „haczyków”, m.in. projekt musi oferować tzw. disruptive innovation (rewolucyjną innowację), która będzie mieć potencjał do wdrożenia nie tylko lokalnie, ale na terenie całej Unii Europejskiej. Ważne jest też to, żeby pokazać, że znamy rynek docelowy i że wiemy, jak  komercjalizować rozwiązanie.
Warto wspomnieć o tym, że zaledwie 13 podmiotów z Polski otrzymało dotychczas finansowanie w ramach Fazy 1 i 2. To bardzo słaby wynik na tle innych państw, głównie „starej” UE.

Więcej informacji o SME Instrument

Zdobycie grantu przez Sup4NAv było możliwe dzięki współpracy z naszym Centrum Innowacji, które wspiera mikro, małe i średnie firmy w rozwoju technologicznym, także w oparciu o SME Instrument. Firmy zainteresowane startem w kolejnych naborach (czerwiec 2015 i dalej) proszone są o pilny kontakt (info@innopm.pl).

Kompleksowa oferta doradczo-szkoleniowa w obszarze energetyki odnawialnej

Nasza spółka rozwija współpracę w obszarze energetyki odnawialnej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dotyczy ona usług technologicznych, informacyjnych, szkoleniowych i praktycznych (w tym doradztwa prawnego i finansowego)w zakresie energetyki słonecznej, wiatrowej i biomasy.

Ulotka informacyjna szkolenia i doradztwo OZE-page-001(1)