Monthly Archives: kwiecień 2017

CIAM regionalnym ambasadorem programu akceleracji MIT Enterprise Forum Poland

10 maja br. zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące naboru do 3 edycji programu akceleracji MIT Enterprise Forum Poland, skierowanego do startupów technologicznych (naukowców, studentów, przedsiębiorców), realizowanego w oparciu o know-how jednego z najlepszych na świecie uniwersytetów technologicznych – Massachusetts Institute of Technology.

WebW ramach jednego z największych tego typu programów w Polsce, pomocy startupom udzielą największe polskie i międzynarodowe organizacje, w tym min.: PKO Bank Polski, Grupa PGNiG, Grupa KGHM, Grupa Adamed, Intel, Visa oraz Hewlett Packard Enterprise (ścieżki: FINTECH, ZDROWIE, SUROWCE, ENERGIA). Startupy, które zakwalifikują się do programu, uzyskają również szansę na dofinansowanie działalności w kwocie nawet do 200 tysięcy złotych!

Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu informacyjnym oraz warsztacie dot. Customer Journey bazującym na modelu „24 kroków przedsiębiorczość zdyscyplinowana” Billa Aulet’a, które odbędą się 10 maja (środa) w siedzibie Technoparku Pomerania (ul. Cyfrowa), w  godzinach: 16.00 – 19.30.

Potwierdź swój udział w wydarzeniu poprzez rejestrację, także na pitching contest:  http://mitefpinfoday2017.go-survey.net/

DAJ SIĘ POZNAĆ I ZWIĘKSZ SWOJE SZANSE UDZIAŁU W AKCELERACJI, ZGŁOŚ SIĘ I PITCHUJ ZE SCENY PRZED EKSPERTAMI Z MITEF POLAND!

17834138_1407621555969238_2247585061079381892_oAgenda InfoDay, 10 maja 2017 r.

16:00 Powitanie ze strony współorganizatorów
16:10 Prezentacja MIT EF Poland
Dowiedz się czym jest program akceleracji MIT EF Poland i  poznaj warunki udziału w 3 edycji
– Elementy programu akceleracji – na czym polega program warsztatów 24 kroki zdyscyplinowana przedsiębiorczość prof. Williama Aulet’a (MIT)
– Poczuj atmosferę programu 2 edycji
– Dowiedz się od przedstawicieli firm partnerskich na czym polega współpraca z PKO BP, PGNIG, KGHM, Adamed przy wdrożeniach technologii Startupów w ramach programów
16:45 Warsztat Customer Journey zrealizowany przez MIT EF Poland – Paweł Bochniarz
18:00 Pitching contest – 3 min prezentacje projektów, które prześlą zgłoszenia przed wydarzeniem (rejestracja http://mitefpinfoday2017.go-survey.net/)
19:00  – 19.30 Networking – pizza z MITEF Poland

W razie pytań zachęcamy do kontaktu.OnePager-page-001

5 edycja spotkań nauka + biznes „Skok po innowacyjność”

Wałcz 042W dniu wczorajszym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu gościła piąte spotkanie „Skok po innowacyjność: biznes + nauka. Jest to wydarzenie, które wspólnie organizują uczelnie wyższe Pomorza Zachodniego oraz Urząd Marszałkowski, przy wsparciu partnerów lokalnych (tym razem PWSZ oraz Urzędu Miasta w Wałczu).

Celem imprezy jest z jednej strony zaprezentowanie możliwości pozyskania funduszy unijnych na realizację projektów na styku nauki i biznesu, z drugiej – spotkania Business to Research, które dotyczą możliwości nawiązania współpracy badawczo-rozwojowej między uczelnią a przedsiębiorstwem. Każde spotkanie trwa 20 minut, po czym uczestnicy zmieniają partnerów i rozpoczynają dyskusję od nowa. Taka formuła moderowanych spotkań, zwana potocznie brokeringiem, ma wiele zalet – w krótkim czasie można zapoznać się z oczekiwaniami wielu potencjalnych partnerów, co nie byłoby możliwe na zwyczajnej, standardowej konferencji.

Wałcz 002Tego typu wydarzenia są o ile istotne, że perspektywa 2014-2020 to wielkie możliwości dla firm stawiających na innowacje. By po nie sięgnąć, trzeba współpracować z otoczeniem gospodarczym i naukowym. Zbliżenie nauki i biznesu, to jedno z największych wyzwań świata gospodarczego nie tylko na Pomorzu Zachodnim ale i w całej Polsce.

Nie jest przypadkiem, że na miejsce piątego spotkania z cyklu „Skok po innowacyjność” wybrano Wałcz. Tamtejsze firmy działające w ramach Klastra Metalowego METALIKA osiągają sprzedaż na poziomie 320 mln zł., zatrudniając około 2300 pracowników. Prawie wszystkie firmy mają doświadczenie współpracy z partnerami zagranicznymi, szczególnie z rynku niemieckiego i Skandynawii.

IMG_20170406_111924Cykl zachodniopomorskich giełd B2R to jedynego tego typu, na taką skalę, przedsięwzięcie w Polsce, gdy to uczelnie wychodzą do biznesu z propozycjami współpracy. Giełdy organizowano już również w Stargardzie, Goleniowie, Koszalinie i Szczecinie. Wzięło w nich udział ponad 400 uczestników – przedsiębiorców i przedstawicieli zachodniopomorskich uczelni wyższych.

Nasz udział w wydarzeniu był bardzo aktywny, przeprowadziliśmy szereg spotkań B2R oraz przeszkoliliśmy uczestników z możliwości pozyskania dofinansowania na poziomie centralnym (PO IR).